Skip links

ROTA YENİDEN OLUŞTURULUYOR !

Hepimizin tanıdığı bu cümlenin en güzel yanı trafik keşmekeşi içinde bize yeni alternatif sunması, en sıkıldığımız, en umutsuz olduğumuz anlarda bile bir çözüm olabileceğini göstermesi değil midir?

Bu zorlu günlerin de çıkışında acaba böyle bir ses duymak bize iyi gelmez miydi? Her neyden sıkıldıysak ve içinden çıkamıyorsak.

Kariyerinizde mi sıkıştınız kaldınız, yaşadığınız sorunlarda mı sıkıştınız kaldınız…

Bir ses size şöyle seslense nasıl olurdu? “Hiç üzülmeyin, dert etmeyin yeni bir çözüm var ve bunun için Rota Yeniden Oluşturuluyor.” Ne kadar güzel geliyor kulağa değil mi? Neden bu sesleri bekleriz, neden bu sesleri dışardan bekleriz gelin biraz da bunun üzerine düşünelim.

Yaratılışımız mı desek, öğrendiklerimiz mi yoksa bize öğretilenler mi? Ya da alışkanlıklar mı? Yoksa çevremiz mi? Ne olursa olsun önce seslerin içeriden gelmesi daha etkili olmaz mı? Neden biri bizim farkımıza varsın ön biz kendi farkımıza varmamışsak. Neden biri bize çözüm sunsun önceden biz düşünmeye zaman ayırmadıysak. Neden cevapları bir yerlerde arayalım önce kendimiz araştırmadıysak, kafa yormadıysak…

Hepsi aynı sebepten. Dışarıdan geleceklere umutlarımızı bağlamaktan, oradan gelenlerin bir sihirli değnek dokunmuş gibi hayatımızı yeniden şekillendireceğine inanmaktan. O zaman soruyorum, bunca başarı hikayesi, bunca sıfırdan başlayıp ilerleyenler, ve yine bunca çaba acaba onlara başkaları tarafından mı aktarıldı yoksa kendilerini içlerine dönerek, keşif yaparak kendi hayatlarında tek rota bu olmamalı mı diyerek yeniden rotalar mı oluşturdular?

Kimi zaman kendimiz buluruz, kimi zaman ilham alırız, kimi zaman neden ben olmayayım sorusu ile başlar. Önemli olan galiba şikayet etmek değil, doğru sorular ile sebebini bulup yeni rotalar olamaz mı acaba diye başlamak.

Geride bıraktığımız yılda hem ülkemiz hem dünyamız için oldukça zor geçmişken güzel haberler gelmiyor da değil. Ünlü bir markamız 2015 yılından sonra önce ülkemizde şimdide sırası ile önemli ülkelerde güzel başarılara imza atıyor. (İki hece ve baş harfi mor  J )

Nasıl yaptılar, nasıl başardılar neyi farklı yaptılar diye biraz araştırsak eminim ki, her yol ayrımında sadece iki yol olduğunu kabul etmediler ve kendi alternatiflerini oluşturdular. Yeni rotalar yarattılar ama hiç durmadılar hedef aynı rotalar duruma göre değişiklik gösterebilir dediler ve şu anda bu başarılarının meyvelerini topluyorlar.

Belki de bizim için şu anda bir farkındalık zamanı gelmiştir. Her fırtına sonrası güneş açacaktır, açmıştır ve açmaya devam edecektir. Önemli olan bizim yeni güne nasıl uyanacağımızdır. Bir şeylerin bizler için de yeniden başlamasının zamanın çoktan gelmiştir belki de. Gerek işimizde gerek kariyerimizde ve gerekse kişisel gelişimimizde. O zaman kendi yeni alternatiflerimiz için kimseden yanıt beklemeden her olasılığı düşünerek bizi çıkmazlardan daha rahat trafiğe ve akışa geçirecek olan yolları aramaya başlayalım… Herkesin kendi rotasını yeniden oluşturması temennisiyle YENİDEN BAŞLASIN…

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.
Keşfet
Sürükle