Finansal Danışmanlık

Değerli Paydaşlarımız ,
Ekibimizin yapmış olduğu değerlendirmede bilinen- yazılı küresel ekonomi tarihindeki en öngörülemeyen , tasarruflarımıza meydan okuyan risklerle karşı karşıyayız. Yani yüzyılın en büyük krizi karşısında birikimlerinizin doğru değerlendirilmesi mecburidir.
Bu kriz sebebi ile oluşacak zararların geleneksel bakış açısıyla üstesinden gelinemeyeceğini düşünüyoruz.
Küresel ekonomik çöküş olarak adlandırdığımız bu süreçte risklerin değerlendirilmesi ,
finansal ürün ,kurum ve hatta ülke değerlendirilmesi konusunda siz nitelikli yatırımcılarla iletişim halinde olmak ve desteklemek istiyoruz. Çünkü bugün tedbir alınmazsa yarın çok geç olunacağından eminiz.

Kriz ve Risk Yönetimi Danışmanlığı

Dünyanın en son yaşadığı COVID-19 krizi aslında ne ilk ne de son krizdir. Dünya pek çok defa bu tip krizleri yaşadı. İnsanlık tarihinde en az 10 tane yüksek ölümlü Pandemi vakası yaşandı.

İnsanlık, muhtemelen değişen doğa şartları nedeni ile ilerleyen dönemlerde benzer problemlerle karşılaşacak.

Peki böyle bir durumda biz ne yapmalıyız? Biz normal şartlarda bu hizmetimizi Yönetim Danışmanlığı kapsamında veriyorduk. Ancak bu alandaki uzmanlık seviyemizi kullanarak şirketlerin bu ve bunun çok daha farklı formatlarındaki krizleri fırsata çevirme metotları ve riskleri minimize ederek krizden çok daha güçlü çıkmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Krizler, dünya tarihinde hep var olacak ancak bu aşamadan sonra sürdürülebilirliğini sağlamak isteyen firmalar bunu profesyonel partnerlerle yapmak mecburiyetindedir.

Satınalma Danışmanlığı

Satınalma Departman Yapılandırılması

Ticarette unutulmaması gereken altın kural alırken kazanmaktır. İşletmelerin en önemli departmalarından bir satın almadır. O sebeple satın alma departmalarının alt yapılarının güçlü olması gerekmektedir. MonDes hem ulusal hem de uluslararası firmalara bu konu ile ilgili danışmanlık hizmeti vererek güçlü satınalma departmanlarının oluşturulmasında öncülük etmektedir.

Satın Alma 4.0/ Dijital Satınalma

Türkiye’de Satınalma 4.0 ile ilgili çalışma MonDes Global tarafından yapılmıştır. MonDes Global firmaların çağın en zaruri ihtiyacı olan Endüstri 4.0 uyguların da  Satınalma 4.0 ‘ın entegre edilmesini sağlayarak firmaların satınalma departmanlarının karlılıklarının çok daha üst seviyede elde edilmesini sağlamaktadır.

Karlılık Arttırılması

Tüm dünyada satış fiyatları piyasa tarafından belirlenir . Dolayısıyla firmaların karlılıklarını satış belirlemez . Karlılığı sağlayacak en önemli departman Satınalma Departmanıdır. İşletmelerin en büyük hatası bu noktada ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla firmalar uluslararası arena’da yer alması için karlılıklarını sağlamak zorundadır.

MonDes Global ‘in ana hedeflerinden biri bu olduğu için firmaların hedeflerine ulaşırken büyük projelerine imza atmıştır.

Bütçe Hazırlanması

Yönü belli olmayan gemiye hiçbir rüzgar fayda vermez. Bir firma düşünün ne harcayacağını bilmeden , ne kazanacağını bilmeden yoluna devam edebilir mi.

MonDes Global firmaların zorlu şartlar altında dimdik ayakta durmasını sağlamak için bütçe hazırlamalarında nelere dikkat edilmesi hangi şartlarda hedeflenen bütçelerin tutturulmasında firmalara öncülük etmektedir.

Kurumsallaşma & Kurum Stratejisi

Kurumsallaşma & Kurum Stratejisi

İlk etapta çok bilindik gibi görünse ‘de hemen hemen tüm firmalar antetli kağıt yapma kurumsal renk belirleme vs gibi konularda çalışmalar yaptığında sanki kurumsallaşma çalışmalarını tamamladığını düşünür. Oysa kurumsallaşma bir kimlik ve nesiller boyu var olma savaşıdır. Ve tüm işletmeler bu savaştan galip çıkmak zorundadır.

MonDes Global işletmelerin gerçek manada kurumsallaşmasını sağlayarak işletmelerin nesiller boyu var olması için yapılması gereken tüm çalışmalara öncülük etmektedir.

Aile Şirketlerinde Şirket Anayasası Hazırlanması

Aile şirketleri ile ilgili yapılan istatistikler sonucunda bin bir emek ve inançla kurulan işletmelerin yaklaşık yüzde doksanında 1. veya 2. Nesilden sonra battığı veya el değiştirdiği tespit edilmiştir.  Bu sebeple özellikle aile şirketlerinde ciddi atölye çalışmaları yapılarak firmalarımızın yüzyıllar boyu ayakta kalması için gerekli çalışmaları yaparak firmalarımıza destek olmaktadır.

Depo ve Lojistik Yönetimi

Depo ve Lojistik Yönetimi

Bir şirketin depo ve lojistik departmanları doğru çalışmaması, hem iletişim kazalarına hem de şirketin öngöremediği maliyetlere neden olur. MonDes Global, depo ve lojistik yönetimi alanındaki uzmanlığıyla çalışmalardaki aksaklıkların ve maliyetlerin minimuma indirilmesi konusunda destek olmaktadır.

İleri Satış Analizi ve Pazarlama Stratejileri

İleri Satış Analizi ve Pazarlama Stratejileri

Şirketlerde lokomotif görevi Satış ve Pazarlama birimindedir. Her şey satışla başlar. Kârlı satışlar için en önemli adım doğru stratejiyi kurgulamaktır. MonDes Global, yetkin kadrosu ve deneyimiyle en doğru stratejik hamleleri geliştirerek şirketleri rekabette öne geçirmektedir.

Hukuk Danışmanlığı

Pek çok firma Yönetim Danışmanlığı kapsamında hukuki süreçlerinin yönetilmesini de talep etmektedir. Kendi bünyemizde bulunan ve yönetim danışmanlığı kapsamında meydana gelen tüm hukuki süreçlerle ilgili destek hukuk danışmanlarımız tarafından verilebilmektedir.

Outsourcing ve Dış Kaynak Kullanımı

Günümüzde pek çok şirket maliyetleri aşağı çekmek ve daha profesyonel yaklaşımlar geliştirmek için outsourcing hizmeti almaktadır. MonDes Global, bünyesindeki pek çok yerli ve yabancı uzmanla şirketlere Satınalma , Finans ve İnsan kaynakları konularında outsourcing hizmeti vermektedir.

Yönetim Danışmanlığı & Stratejik Yönetim

Yönetim Danışmanlığı & Stratejik Yönetim

Dünyanın en eski sanatı insan yönetmektir. Türkiye’de pek çok şirket yönetimsel olarak yaptığı yanlışlar neticesinde ciddi darboğaza girmektedir. Amacınız ister şirketinizi büyütmek, ister kapsamlı bir dönüşümle geliştirmek ve daha rekabetçi bir hale getirmek olsun, yönetim stratejinizi oluşturmak zorundasınız. MonDes Global’in ana uzmanlık alanı şirketlerin doğru yönetim stratejileri ile en doğru hamleleri sağlamasına öncülük etmektedir.