Üretim Proses Kurulması Danışmanlığı

Süreç Nedir?

Belli bir dizi girdi veya girdilerin belli işlemler sonucu çıktıya dönüşmesi olarak tanımlanabilen, ölçülebilen ve birbirine bağlı değerler yaratan faaliyetler dizisidir. Birbirine bağlıdır ve genel olarak işin kalitesi ile yakından ilgilidir. Tüm süreç planlı ve sistematik şekilde yürütüldüğünden kalite yönetim standardı ile birlikte düşünülmelidir.

 

Süreç Analizi Yaklaşımı

İşin kalitesinin geliştirilmesi ve sürdürülebilmesi açısından firmaların odağı olması gereken bir kavramdır. Süreç analizi yaklaşımının temel amacı müşteri gereksinimlerini ve beklentilerini hem ürün hem de hizmet olarak karşılamaktır. Üretim verimliliği ve ihtiyaçları karşılamak süreç analizi yaklaşımının temel amacını oluşturmaktadır. Doğru şekilde uygulandığında firmaların;

 

* Firma işleyişini daha pratik hale getirir.

* Maliyetleri düşürür ve daha fazla kar elde etme imkanı verir.

* Organizasyonun tepki verme hızını geliştirir.

* Üretim kapasitesini arttırır ve zararı minimuma indirir.

* Tüm sistemi ilişkilendirdiği için doğru müdahale imkanı sunar.

* Müşteri memnuniyeti ve kullanıcı deneyimi konusunda işletmelere rehberlik eder.

İşletmeler; sadece mevcut olan süreçleri devam ettirmek yerine, daha iyi sonuç verebilecek süreçleri araştırıp, geliştirerek; kaliteli ürünler/hizmetler ile müşteri memnuniyetini yükseltebilir, kârlarını arttırabilir ve büyüyebilirler.

Son yıllarda tüm bu faydalardan yararlanmak isteyen kurumların odağı haline gelen süreç analizi yaklaşımı başlı başına yönetilmesi gereken ve danışmanlığı hak eden bir başlık olmaktadır.

Mondes olarak bizler her proje için doğru ekip ile,

Farklı sektör uygulamalarımızda edindiğimiz tecrübeler sonucu proses danışmanlığı ile birlikte yalın ve çevik üretim çalışmaları ile üretim ve süreç analizi yaparak çalışıyoruz. Dijitalleşme, TPM, SMED, FMEA, POKA YOKE, KANBAN gibi spesifik olarak probleme yönelik uyguladığımız projelerin yanı sıra DEĞER AKIŞ HARİTALAMA, 5S, KOBETSU KAIZEN, SCRUM A3 PROBLEM SOLVING metotlarımızla sizlere destek veriyoruz.

Şirketiniz için kritik önem taşıyan, sistem ve proseslerdeki risklerin proaktif yaklaşımla verimli hale getirilmesinde hayatınızda olmaya devam ediyoruz.