Stratejik Pazar ve İhracat Danışmanlığı

İHRACAT DANIŞMANLIĞI

Yıkıcı rekabetin arttığı ve iç pazarın daraldığı dönemler firmalarda ihracat yapma isteğini de beraberinde arttırmaktadır. İhracata olan iştahın kabarması aynı zamanda iç pazarın canlanmasını, markanın unutulmamasını sağlamaktadır.

Son yıllara kadar şirketlerin büyük bir kısmı bu süreci kendileri sürdürmekteydi. Artan ürün beklentisi, üretimi, iç pazarın doyumu, doğru pazar bulunamaması, uluslararası pazardaki ürün tedariki, talep, rekabet, hedef pazar tespiti gibi konuların ihtiyaç olması ihracatın tek başına firmalar tarafından yürütülmesini zorlaştırmıştır. Literatürün ve beklentilerin genişlemesi ihracatı yönetilmesi gereken özel bir süreç haline getirmiştir. Rakipler karşısında rekabetçi üstünlük sağlayabilmek için ihracat modellerinin sürdürülebilir olması önem kazanmıştır.

Küreselleşen dünyanın tetiklediği ihracat artık işinde uzman İhracat Danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç aslında, işin matematiksel boyutu başta olmak üzere firmaların üzerindeki yükü de hafifletmiştir.

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri;

Yurt dışı pazar konusunda pazarların tespiti için detaylı bir biçimde Pazar araştırması yapar,

Doğru ürünün, doğru hedef pazarda değerini bulmasına,

İhracat süreçlerinin planlı bir şekilde proaktif yaklaşımla yönetilmesi ve devam ettirilmesi,

İhracattaki güçlü duruşunuzun uzun yıllar sürmesinin sağlanması,

Uluslararası pazarlardaki ürün tedariki, talep, rekabet, rakama dayanan hedef pazar tespiti gibi konularda firmalara detaylı incelemeler yaparak raporlanması,

Potansiyel müşteri listeleri oluşturarak uygun müşteriyle iletişime geçilmesi,

Müşteri ilişkilerinin sistematik olarak yürütülmesi,

Ödeme tahsilatı, ürünlerin teslimatı, sevkiyat evraklarının hazırlanması, lojistik operasyonlar gibi konularda işletmelerin yönlendirilmesi,

Uluslararası fuarlarda işletmelerin etkin olmasına destek verilmesi,

 

 

Mondes Danışmanlık ;

 

Ülkemizin birbirinden farklı sektörlerinde üretim ve satış yapan yerli firmalarla, yurt dışında doğru pazarlarda bulunan alıcıları doğru ürünlerle buluşturarak, sürdürülebilir bir ihracat hizmeti vermektedir.

Uluslararası ticaret için önünüzdeki engelleri birlikte kaldırıyoruz.